تبلیغات
تکنیک های جدید آرایش و زیبایی، تناسب اندام و مد روز - عوارض تزریق ژل به صورت

عوارض تزریق ژل به صورت

 

نوشته شده توسط:. .

روش‌های زیادی برای از بین بردن یا كم كردن چین و چروك‌های ناشی از پیری وجود دارد و یكی از این روش‌ها استفاده از ژل‌های مصنوعی یا چربی‌هاست كه می‌تواند علاوه بر پر كردن چروك، اثرات دیگری هم داشته باشند
خانم‌هایی هستند كه دوست دارند درباره انواع جراحی‌های زیبایی، اطلاعات بیشتری داشته باشند و عوارض هر كدام را بشناسند و بدانند هركدام چه خطراتی دارند و آیا واقعا چنین عمل‌هایی توصیه می‌شوند یا نه. خانم‌های بسیاری هستند كه به دلیل افزایش سن درناحیه گونه وكنار چشم و خط خنده دچار چروك‌هایی شده‌اند یا دوست دارند حجم لب‌های‌شان را افزایش دهند.
 شایع‌‌ترین روش حجیم‌سازی،‌ این روزها تزریق ژل یا چربی است. این در حالی است كه متخصصان پوست و مو تاكید فراوانی بر عوارض ناشی از تزریق ژل‌‌های غیراستاندارد به وسیله افراد غیرمتخصص دارند. در اینجا دكتر امیرهوشنگ احسانی شما را با این عوارض آشنا می‌كند.  چربی را باید چند وقت به چندوقت تجدید كرد؟

چربی را باید 6 تا 9 ما ه بعد از نخستین تزریق تجدید كرد اما باز هم نیاز به تكرار دارد و زمان این تكرار 2 سال بعد است و دوباره هر 2سال باید تكرار می‌شود، ولی باید بدانید هربار كه چربی تزریق می‌شود معمولا 02 درصد پایه آن باقی می‌ماند حتی اگر چربی كاملا آب هم شود باز هم حدود 51 درصد پایه آن باقی می‌ماند.  چه ژلی  دوام بیشتری دارد؟

اما اگر بخواهیم در مورد تزریق ژل‌های نیمه موقت توضیح بدهیم باید بگوییم كه فقط چند نوع از آن‌ها تائید شده هستند مثلا یك نوع تائید شده آن، كلسیم هیدروكسی آپاتید است كه بین 2 تا 3 سال ماندگاری دارد و باید به‌طور عمقی تزریق شود. این نوع، ژل بسیار خوبی است و مثل ژل‌های دیگر چند روز اول كبودی وكمی تورم در اطراف محل تزریق دیدهمی‌شود.نکته - ژل را باید حتما متخصص پوست تزریق كند بنابراین قبل از عمل حتما با متخصص مشورت كنید.  تفاوت ژل با چربی چیست؟

ژل یك ماده خارجی است و انواع مختلف آن در بازار وجود دارد. ژل‌ها به 3 گروه موقت، نیمه دائمی و دائمی تقسیم می‌شوند، البته هنوز ژل دائمی كه تمام استانداردهای دارویی را داشته باشد و هیچ عارضه‌ای نداشته باشد، ساخته نشده است.
پس می‌توان گفت صحبت بیشتر روی ژل‌های موقت و نیمه دائمی است. ژل‌های موقت از متداول‌ترین انواع ژل‌ها هستند، و این‌ها ژل‌هایی هستند كه از هیالورونیك اسید ساخته شده‌اند كه علاوه بر جبران حجم از دست رفته، سنتز كلاژن را هم تحریك می‌كنند و به این وسیله به پوست قوام بیشتری می‌بخشند.   ژل‌ها چه عوارضی دارند؟

هیالورونیك اسید، ماده‌ای است به صورت طبیعی در پوست یافت می‌شود ولی باافزایش سن، میزان آن در پوست كاهش می‌یابد. با تزریق ژل، این ماده را وارد پوست می‌كنند تا بتوانند عمق چین به‌وجود آمده روی پوست را كم كنند، البته همان طور كه گفتیم این ژل 6 تا 51 ماه بعد، تجزیه و جذب پوست می‌شود و از بین می‌رود.تجربه نشان داده است واكنش بدن به ژل بسیار كم است به‌خصوص اگر از ژل‌های استاندارد استفاده شود تنها ممكن است بعد از تزریق ژل دچار كبودی و كمی تورم بشود كه معمولا در چند روز برطرف می‌شود و می‌توان گفت ممكن است در بعضی افراد این اتفاق اصلا رخ ندهد. برای از بین بردن این كبودی‌ها می‌توانید از آناناس، قرص‌های ویتامین C، كمپرس سرد در اوایل و بعد كمپرس گرم استفاده كنید.

  ژل‌ها برای بدن ضرر دارند؟

اگر ژل استاندارد استفاده كنید می‌توان گفت برای بدن ضرری ندارد ولی به هرصورت باید بدانید ژل یك ماده خارجی است كه حتی اگر استاندارد باشد وقتی وارد زیر پوست می‌شود ممكن است بدن نسبت به آن ماده خارجی واكنش نشان دهد و چند ماه یا چند سال بعد، دچار التهاب یا قرمزی یا به‌اصطلاح گرانولوم (یعنی واكنش بدن) شود. بنابراین احتمال این‌كه یك ژل استاندارد بدن را دچار مشكل كند، وجود دارد اما این خیلی به ندرت پیش می‌آید عوارضی مثل تورم، التهاب و واكنش جسم خارجی به‌صورت سفتی آن نقطه و عفونت.البته ژل‌های هیالورونیك چون ظرف 21 ماه جذب می‌شوند بنابراین احتمال فوق‌العاده كمی وجود دارد كه مشكلی ایجاد شود و اگر مشكلی ایجاد شود مربوط به همان 21 ماه است و بعد از آن، جذب می‌شود.نکته - اگر از ژل‌های استاندارد استفاده شود تنها ممكن است بعد از تزریق ژل دچار كبودی و كمی تورم شود كه معمولا در عرض چند روز برطرف می‌شود  در چه مناطقی می‌توان از ژل استفاده كرد؟

مدت دوام ژل‌های موقت بین 9 تا 21ماه است حتی گاهی تا 51 ماه می‌ماند و می‌توان با تزریق آن برای افزایش حجم لب، گونه و خط خنده. برای خط اخم كه با بوتاكس برطرف نمی‌شود هم استفاده كرد با تزریق ژل، بلافاصله حجم از دست رفته به پوست باز
می گردد و چین‌هایی مانند خطوط لبخند یا پرانتزها  و چین‌هایی كه از كناره‌های تحتانی بینی در دوطرف شروع شده و تا گوشه‌های دهان ادامه پیدا می‌كنند،  از بین می‌رود. ضمنا با برخی انواع آن می‌توان گود افتادگی‌های زیرچشم یا فرورفتگی‌های برخی قسمت‌های پوست را كاهش داد.بزرگ‌ترین مشكل تزریق چربی چیست؟

 وقتی می‌خواهید ژلی را تزریق كنید باید حتما توجه كنید روی بسته‌بندی ژل تائید FDA وجود داشته باشد و برچسب تائید وزارت بهداشت روی آن باشد، این نوع ژل‌ها قابل اطمینان و مناسب هستند ولی به واسطه كیفیت‌شان قیمت نسبتا بالاتری دارند هر چند گاهی ژل‌هایی تقلبی و غیراستاندارد وارد می‌شود و چون طرفداران بسیاری دارند با قیمت مناسب‌تری به فروش می‌رسند؛ من به‌عنوان یك متخصص اصلا این نوع ژل‌ها را توصیه نمی‌كنم چون عوارض بسیاری دارند؛ ما نمی‌دانیم مواد درون این ژل‌ها چیست، طرز تهیه آن را نمی‌دانیم در نتیجه اثرات آن روی پوست ناشناخته است. شما می‌توانید قبل از تزریق با جست‌وجویی در اینترنت و راهنمایی پزشك‌تان مارك‌های معروف ژل را شناسایی كنید تا بتوانید با اطمینان بیشتری این عمل را انجام دهید، باید توجه داشته باشید فقط چند نوع از ژل‌ها مورد تائید وزارت بهداشت و دارای برچسب هستند.

چه زمانی ژل گلوله گلوله می‌شود؟

تكنیك تزریق بسیار مهم است. گاهی ممكن است به دلیل تكنیك نادرست تزریق ژل گلوله گلوله شود.درصورتی كه اگر تزریق درست انجام شود احتمال آن بسیار كم می‌شود. همچنین اگر این تزریق به درستی انجام نشود مثلا محل سوراخ تزریق را خیلی پاره كنند، احتمال دارد كه مثلا روی لب جای سوزن‌ها باقی بماند ولی اگر تزریق درست انجام شود جای سوزن‌ها 4 تا 5 روز باقی می‌ماند و بعد از بین می‌رود.ژل را باید حتما متخصص پوست تزریق كندو قبل از عمل حتما با متخصص مشورت كنید. تا در شما انتظار واقعی ایجاد شود، گاهی بعضی افراد به‌دلیل انتظار بیش از حد از نتیجه عمل، اصلا راضی نمی‌شوند، افراد باید بدانند كه قرار نیست بعد از تزریق ژل چهره‌شان آنها به كلی تغییر كند.پر ضرر‌ترین ژل را بشناسید!

سال‌ها پیش، ژلی به نام «پاژ» تزریق می‌شد، كه یك ژل صنعتی بود و به وفور تزریق می‌شد و قیمت آن نیز پایین بود. الان بعد از چندسال اثرات آن دیده می‌شود، واكنش‌هایی مثل جابه جایی ژل، اینكه ممكن است باعث التهاب شودیا حالت نافرم پیدا كندو... . متأسفانه این نوع ژل به‌طور دائمی در بدن باقی می‌ماند و تجزیه نمی‌شود و همان طور كه قبلا گفتم درحال حاضر ژل استاندارد دائمی در دنیا به‌وجود نیامده است و ژل‌های دائم موجود همه غیراستاندارد هستند و به هیچ وجه نباید تزریق شود.

برای خط خنده ،پروتز بهتر است یا چربی؟

در مورد گونه در بسیاری از موارد ضخامت چربی زیر پوست در حدی كم شده است كه اگر پروتز استفاده شود حدود آن دیده شده و منظره غیرطبیعی و استخوانی پیدا می‌كند. این عارضه را در بسیاری از بیماران پروتزی می‌توان دید. همچنین در مواردی كه نبود تقارن قابل توجهی بین دو طرف صورت وجود داشته باشد ایجاد تقارن با استفاده از پروتز گونه كار بسیار مشكلی است. بنابراین در این موارد تزریق چربی با یا بدون استفاده از پروتز گونه، روشی انتخابی است. در مورد خط خنده هم عوارض پروتزها به حدی بود كه به‌تدریج مصرف آنها كمتر و كمتر شده است. باید توجه داشت در خط خنده چربی بخش زیر پوستی چین را ترمیم می‌كند.
بعد از آن‌كه اثر ژل از بین برود پوست دقیقا همان حالت قبلی خود را پیدا می‌كند چون ژل یا چربی كاملا جذب پوست می‌شود و در نتیجه پوست به حالت قبل خود بازمی‌گردد.  چه افرادی چربی را جذب می‌كنند؟

معمولا افرادی كه چربی تزریق می‌كنند باید بعد از تزریق ملاحظات خاصی را لحاظ كنند یعنی باید رژیم غذایی خاصی بگیرند. مثلا اگر فرد رژیم غذایی سفت و سختی بگیرد تا لاغر شود، نخستین جایی كه چربی آن از بین می‌رود همان چربی تزریق شده است.یعنی باید بعد از تزریق چربی فرد رژیم غذایی متعادلی داشته باشد و قصد لاغر كردن نداشته باشد.
البته از لحاظ دیگر، جذب چربی در افراد مختلف متفاوت است، در بعضی‌ها چربی بیشتر باقی می‌ماند و در بعضی دیگر به سرعت جذب می‌شود و این امر به هیچ وجه قابل پیش‌بینی نیست و پس از یك بار تزریق می‌توان این مورد را فهمید.

  این نوع تزریق‌ها دردناك هستند؟

معمولا چربی تزریقی به بدن را از قسمت پایین‌تنه می‌گیرند و از آن جا كه یك روش بی‌حسی خاص دارد تزریق آن چندان سخت و دردناك نیست چون اگر خیلی دردناك باشد مشكلات بسیاری به‌وجود می‌آید. مثل این‌كه در اثر حركات مریض، پزشك نمی‌تواند كار خود را به درستی انجام دهد. تزریق چربی با بی‌حسی موضعی و به‌صورت سرپایی انجام می‌گیرد. پوست در این روش
 بخیه زده نمی‌شود و چربی به وسیله سوزن مخصوص برداشت شده و در محل مورد نظر تزریق می‌شود.
تا به حال هیچ مدرك علمی، سرطان‌زا بودن ژل‌های استاندارد را نشان نداده است اما در مورد ژل‌های غیراستاندارد نمی‌توان چنین نظری داد.نکته - تا به حال هیچ مدرك علمی، سرطان‌زا بودن ژل‌های استاندارد را ثابت نكرده است اما در مورد ژل‌های غیر استاندارد نمی‌توان چنین نظری داد

  چربی كم ضررتر است یا ژل؟

چربی چون از بدن فرد است قطعا بدن هیچ واكنشی نشان نمی‌دهد. در نتیجه قطعاچربی عوارض كمتری دارد اما چربی به هر حال استخراج می‌خواهد، یعنی باید چربی را از بدن گرفت.
 بنابراین جراحی بزرگ‌تری دارد و هزینه آن نیز بیشتر می‌شود. درصورتی كه ژل تنها یك ماده آماده است كه به نقطه مورد نظر تزریق می‌شود پس می‌توان گفت، چربی عوارض كمتری دارد ولی تزریق آن دردسر بیشتری دارد.

  در چه صورتی چربی جذب می‌شود؟

عوارض ناشی از تزریق چربی بیشتر به شكل تورم در ناحیه تزریق شده است كه پس از 2هفته ازبین می‌رود. معمولا كبودی ندارد به جز ناحیه زیرچشم كه امكان كبودی هست و طی 10-12روز ازبین
خواهد رفت.
نتایج تزریق چربی تماما بستگی به تكنیك انجام و مهارت پزشك دارد و اگر درست ودقیق انجام نشود چربی برای مدت 3-4هفته بیشتر دوام نخواهد داشت وجذب می‌شود.  پس از عمل چه كنید؟

بعد از عمل تزریق، بیمار باید نمك كمتری بخورد چون با خوردن نمك، احتمال ورم بسیار بالا می‌رود، اگر تزریق روی صورت است سرش را پایین نگیرد و چند روز اول از كمپرس سرد استفاده كند و بعد از كمپرس گرم.
برای تزریق ژل، محدودیتی وجود ندارد و شما می‌توانید به راحتی هر سال این تزریق را انجام دهید.  تزریق ژل سن خاصی دارد؟

معمولا تزریق ژل در افراد با سن بالای 25 و 30 انجام می‌شود ولی باز محدودیت سنی ندارد و در هرسنی می‌توان این تزریق را با ملاحظات انجام داد. برای تزریق در سن‌های خیلی بالا باید بیماری‌هایی چون بیماری قلبی چك شود و اگر فرد مشكل قلبی شدید نداشته باشد، می‌توان تزریق را انجام داد.

منبع : مجله سیب سبز

 

 What is distraction osteogenesis?
پنجشنبه 16 شهریور 1396 02:41 ق.ظ
What's up to every body, it's my first pay a visit of this blog; this blog includes remarkable and actually good information in favor of visitors.
How do you treat Achilles tendonitis?
دوشنبه 16 مرداد 1396 11:44 ق.ظ
Definitely consider that which you said. Your favourite justification appeared to be on the web the simplest factor to be aware of.
I say to you, I certainly get annoyed while folks think about worries that they just don't know about.

You managed to hit the nail upon the highest and also outlined out the whole thing
without having side effect , other people can take a signal.
Will probably be back to get more. Thanks
http://peterduprel.sosblogs.com
چهارشنبه 7 تیر 1396 08:46 ق.ظ
I really love your blog.. Great colors & theme. Did you
build this site yourself? Please reply back as I'm wanting to create my own site and would
love to learn where you got this from or just what the theme is called.
Thank you!
ellyschmalzried.wordpress.com
پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 07:56 ب.ظ
This is very interesting, You're a very skilled
blogger. I've joined your feed and stay up for searching for extra of your great post.
Additionally, I've shared your website in my social networks
manicure
شنبه 19 فروردین 1396 02:37 ق.ظ
I visit day-to-day some websites and blogs to read
articles, however this webpage offers feature based content.
manicure
دوشنبه 14 فروردین 1396 09:37 ب.ظ
Simply wish to say your article is as astounding.
The clearness on your submit is just great and i can think you're a
professional on this subject. Fine along with your permission allow me to
take hold of your RSS feed to keep up to date with forthcoming post.
Thank you 1,000,000 and please carry on the enjoyable work.
BHW
دوشنبه 14 فروردین 1396 09:23 ق.ظ
Hi there this is kind of of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if
you have to manually code with HTML. I'm starting a
blog soon but have no coding know-how so I wanted to get guidance from someone with experience.
Any help would be enormously appreciated!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


کتاب جوانسازی پوست، با روش های آسان و طبیعی شنبه 11 اردیبهشت 1395
هنر میلیاردری (راز و رمز ثروتمند شدن) دوشنبه 19 فروردین 1392
چگونه ناخن ها را به صورت کاملا قرینه لاک بزنیم و طراحی کنیم؟ جمعه 17 آذر 1391
نکات ضروری درباره تزریق ژل " ژوویدرم "1 چهارشنبه 15 آذر 1391
Study Shows Collagen Building Effects of Popular Filler چهارشنبه 15 آذر 1391
توصیه های مهم بعد از جراحی بینی چهارشنبه 15 آذر 1391
تزریق کـدام ژل خطرنـاک اسـت؟ چهارشنبه 15 آذر 1391
تزریق ژل برای پر کردن خط حنده و چین عمیق اخم چهارشنبه 15 آذر 1391
عوارض تزریق ژل به صورت چهارشنبه 15 آذر 1391
چگونه در کمترین زمان سایه چشم و مداد ابرو را به صورت کاملا قرینه بکشیم؟! چهارشنبه 15 آذر 1391
جدیدترین اخبار در مورد عطر کشنده ...!!! + تصاویری از این عطر سه شنبه 21 شهریور 1391
لوازم آرایشی عامل کوری چشم های زنان!!!! سه شنبه 21 شهریور 1391
فروش انواع کلاه گیس سه شنبه 7 شهریور 1391
فرمول جادویی افزایش قد مناسب برای تمام سنین برای اولین بار در ایران یکشنبه 28 خرداد 1391
شابلون طراحی سایه چشم یکشنبه 28 خرداد 1391
لیست آخرین پستها