تبلیغات
تکنیک های جدید آرایش و زیبایی، تناسب اندام و مد روز - جدیدترین اخبار در مورد عطر کشنده ...!!! + تصاویری از این عطر

جدیدترین اخبار در مورد عطر کشنده ...!!! + تصاویری از این عطر

 

نوشته شده توسط:. .

وزارت بهداشت در پی انتشار اخباری مبنی بر عرضه عطرهای کشنده در عراق و احتمال ورود آن به داخل کشور، از مردم خواست تا در صورت مشاهده موارد مشکوک سریعا دانشگاه های علوم پزشکی محل سکونت خود را در جریان قرار دهند.

وزارت بهداشت در پی انتشار اخباری مبنی بر عرضه عطرهای کشنده در عراق و احتمال ورود آن به داخل کشور، از مردم خواست تا در صورت مشاهده موارد مشکوک سریعا دانشگاه های علوم پزشکی محل سکونت خود را در جریان قرار دهند.

روز گذشته دکتر عبدالعظیم بهفر، مدیر کل نظارت بر فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر توزیع ادکلن های کشنده Lovely در عراق، گفت: سازمان غذا و دارو نیز به صورت غیررسمی در جریان امر قرار گرفته و طی چند روز اخیر مجدانه پیگیر این موضوع است که منبع خبر اطلاع رسمی را در راستای صحت و سقم مسئله در اختیار کارشناسان قرار دهد.

وی با بیان اینکه تاکنون شاهد تکذیبیه یا تاییدیه مرتبط با انتشار این خبر نبوده ایمف گفت: با توجه به اینکه نظارت بر فرآورده های آرایشی و بهداشتی جزو وظایف وزارت بهداشت است به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور اعلام کردیم تا علاوه بر بازدیدهای روتین خود، بازدیدهای میدانی مجددی انجام بدهند که اگر با این ادکلن برخورد کردند، سریعا آن را گزارش کنند.

این بیانیه وزارت بهداشت در حالی منتشر شده است که چند ماه پیش از این، سازمان حج و زیارت نسبت به استفاده از این عطرها به زائران کربلا هشدارهایی داده بود و از طرف دیگر طی دو هفته اخیر اس ام اس هایی مبنی بر عرضه این عطر در ایران، دست به دست شده بود. اس ام اس هایی که هیچ کس مطمئن نبود شایعه است یا حقیقت؟

همه اطلاع رسانی ها غیررسمی بوده

دکتر بهفر، در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه تاکنون گزارش رسمی در این خصوص به سازمان غذا و دارو اعلام نشده است، عنوان کرده: بهتر است سایر سازمان ها در صورتی که به موارد اینچنینی برخورد می کنند، آن را حتما به وزارت بهداشت که متولی امر است منعکس کنند تا بتواند آن را پیگیری کند و دقیق تر مورد آنالیز قرار دهد.

او در پاسخ به این پرسش که علت دقیق مرگ عده ای از مصرف کنندگان این فرآورده در عراق چیست، گفت: متاسفانه همه اطلاع رسانی ها در این خصوص غیررسمی بوده و این اخبار را تایید نمی کنیم. مدیر کل نظارت بر فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو از مردم خواست تا در صورت مشاهده این ادکلن وهرگونه عوارض جانبی آن، سریعا دانشگاه های علوم پزشکی محل سکوت خود را در جریان امر قرار دهند.

پیامک هایی که دست به دست می چرخد

خبرهایی که این روزها درباره این عطر کشنده به صورت اس ام اس یا ایمیل ارسال می شوند، همه حاوی مطالبی کم و بیش مشابه هستند: «ادکلن با عطر بسیار خوب به نام Lovely ساخت اسرائیل که جدیدا از مرز عراق وارد ایران شده حاوی مواد کشنده است که با استنشاق آن پس از چهار الی پنج روز تاثیر گذاشته و درمان ندارد. لطفا دوستان خود را مطلع کنید.»

یا «تشکیلات القاعده با توزیع دو نوع عطر و ادکلن کشنده وسمی در عطرفروشی های شهرهای زیارتی عراق تاکنون 18 نفر را کشته است و شماری از مصدومین نیز در بیمارستان ها بستری هستند. این ادکلن ها با مارک Lovely و بس شمه توزیع می شوند.»

تفاوت این پیامک ها تنها در این موضوع است که بعضی هاشان به این اشاره کرده اند که این عطر محصول توطئه های القاعده است و بعضی ها تولید آن را به اسرائیلی ها نسبت داده اند.

روشی تازه برای تروریست ها؟

پیش از آنکه این پیامک ها به دست مردم پایتخت نشین برسد، گفته می شد که خوزستانی ها خیلی پیش تر از این ظرف چند روز پیامک مشابهی دریافت کرده اند. دکتر بهزاد شریف، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در این باره گفته: ادکلن موسوم به Lovely از مبادی رسمی وارد کشور نشده وتاکنون نمونه ای از آن برای سنجش و آزمایش در اختیار این معاونت قرار نگرفته و حتی مسمومیتی ناشی از این ادکلن گزارش نشده است. او در ادامه گفته بود: ادکلن موسوم به Lovely به صورت غیررسمی وارد کشور شده و با توجه به اهمیت موضوع، اکنون باید سازمان پزشکی قانونی وارد عمل شده و با تشکیل پرونده، این موضوع بررسی شود.

بعدالامیر ناطقی، مدیر کل امور انتظامی و مرزی استانداری خوزستان هم، پیش از این با بیان اینکه صحت این موضوع هنوز مشخص نشده و تنها مطالبی به صورت غیررسمی و غیر موثق مطرح است، گفته بود: در مرزهای استان از ورود اقلام ممنوعه و غیرمجاز جلوگیری می شود ولی درباره ورود این ادکلن هنوز گزارشی ارائه نشده است.

او عنوان کرده بود: به نظر می رسد این روش تازه تروریست ها در معاندت با شیعیان باشد، از این رو هموطنانی که قصد سفر به عتبات عالیات را دارند، بسیار مراقب باشند که از خرید این ادکلن در بازارهای عراق خودداری کنند. وی با بیان اینکه تدابیر امنیتی لازم در خصوص کنترل اقلام وارده به کشور در مرزهای استان اتخاذ شده و اگر مواردی مشاهده شود برخورد می کنیم اضافه کرده بود: این یک توطئه از سوی اسرائیل است که در حال کنترل آن هستیم ولی هنوز موردی در این خصوص در استان خوزستان مشاهده نشده است.

فقط استشمام کن!

چند ماه پیش اطلاعیه ای از سوی برخی اداره های حج و زیارت استان ها در اختیار کارگزاران زیارتی قرار گرفت که در آن آمده بود: «گزارش های واصله حاکی است تشکیلات القاعده در استان «المثنی» عراق نوعی ادکلن موسوم به «Lovely» را که حاوی گاز کشنده است توزیع کرده است که فرد با استشمام آن بعد از چهار روز کشته می شود و به این عبارت معروف است (بس شمه) یعنی فقط استشمام کن به قرار مسموع (شنیده) تاکنون 18 نفر خارجی از این طریق کشته و 35 نفر نیز در بیمارستان های عراق بستری شده اند.

این ادکلن در بازار و در مناطق پرازدحام بغداد و دیگر شهرهای عراق به وفور موجود است و به فروش می رسد. با توجه به اینکه احتمال خرید این ادکلن توسط زائران عتبات عالیات وجود دارد، در جلسات توجیهی قبل از سفر، موضوع را به نحو مقتضی به زائران اطلاع رسانی کنند.»

این اطلاعیه از سوی حراست سازمان حج و زیارت در اختیار اداره های حج استان ها قرار گرفته بود تا از این طریق، کارگزاران زیارتی و همچنین زائران ایرانی را آگاه کنند اما حالا پس از گذشت چند ماه از انتشار این اطلاعیه، بنیامین شکوه فر – مدیر کل حوزه ریاست و مدیر روابط عمومی سازمان حج و زیارت – می گوید: با توجه به پیگیری های صورت گرفته، تاکنون گزارشی از این موضوع و خطری که اینگونه زائران را تهدید می کند، نداشتیم و کماکان مشکلی نبوده است و زائران ایرانی هم تا این لحظه مشکلی نداشته اند.

او در عین حال که این موضوع را در حد یک شایعه می داند و آن را تکذیب می کند، به زائران هم توصیه میکند که حتما به توصیه ها و تذکرهای مدیران کاروان ها و کارگزاران زیارتی توجه کنند. وی همچنین از متقاضیان سفر به عتبات عالیات درخواست می کند که از تردد آزاد به کشور عراق خودداری کنند و حتما در قالب کاروان های زیرمجموعه سازمان حج و زیارت برای این سفر اقدام کنند اما چند روز پیش و پس از گشت چند ماه از انتشار این اطلاعیه، بنیامین شکوه فر، مدیر کل حوزه ریاست و مدیر روابط عمومی سازمان حج و زیارت اعلام کرد: با توجه به پیگیری های صورت گرفته، تاکنون گزارشی از این موضوع و خطری که اینگونه زائران را تهدید می کند، نداشتیم و کماکان مشکلی نبوده است و زائران ایرانی هم تا این لحظه مشکلی نداشته اند.

شکوه فر در حالی این خبر را داده است که به فاصله چند روز بعد و در روز گذشته وزارت بهداشت برای اولین بار نسبت به این موضوع واکنشن شان داد و از مردم خواست تا در صورت مشاهده موارد مشکوک و مرتبط با این عطر کشنده، سریعا دانشگاه های علوم پزشکی محل سکونت خود را در جریان امر قرار دهند.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «شبکه نیوز» مجاز است.
 
 


Can stretching help you grow taller?
شنبه 1 مهر 1396 10:29 ب.ظ
Hi there are using Wordpress for your site platform? I'm new to the blog world
but I'm trying to get started and create my own. Do you require any coding knowledge to make your own blog?
Any help would be greatly appreciated!
feet complaints
شنبه 18 شهریور 1396 08:40 ق.ظ
What a data of un-ambiguity and preserveness of precious know-how concerning unexpected
emotions.
How do I stretch my Achilles tendon?
دوشنبه 16 مرداد 1396 03:49 ب.ظ
First off I would like to say wonderful blog! I had a
quick question which I'd like to ask if you do not mind.
I was curious to find out how you center yourself and clear your mind before writing.
I have had difficulty clearing my thoughts in getting my thoughts out there.
I do take pleasure in writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes are generally wasted simply just
trying to figure out how to begin. Any recommendations or tips?
Cheers!
foot pain cures
چهارشنبه 7 تیر 1396 08:30 ب.ظ
My brother suggested I would possibly like this blog.
He used to be totally right. This publish
actually made my day. You can not imagine just how much time I had spent for
this information! Thank you!
[ آدرس وبسایت ]
یکشنبه 4 تیر 1396 08:48 ق.ظ
Incredible story there. What happened after? Good luck!
Harriett
سه شنبه 2 خرداد 1396 12:03 ق.ظ
My partner and I stumbled over here from a different page and thought I might as well check
things out. I like what I see so now i'm following you. Look forward to going over
your web page again.
Yoshikolambright.Jimdo.com
شنبه 30 اردیبهشت 1396 04:53 ق.ظ
Hello, Neat post. There's an issue along with your web site in internet explorer,
could check this? IE nonetheless is the market leader and a large section of other people will leave out your great writing due to this problem.
manicure
جمعه 8 اردیبهشت 1396 09:38 ب.ظ
It's actually very complicated in this full of activity life to listen news
on TV, so I simply use world wide web for that reason, and take the hottest news.
manicure
یکشنبه 13 فروردین 1396 04:33 ق.ظ
whoah this weblog is great i really like reading your articles.
Keep up the good work! You understand, lots of people
are looking round for this info, you can aid them greatly.
manicure
پنجشنبه 10 فروردین 1396 08:38 ق.ظ
Attractive element of content. I simply stumbled upon your web site and in accession capital to assert that I acquire in fact loved account your weblog
posts. Any way I will be subscribing on your augment and even I achievement you get right of entry to persistently fast.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


کتاب جوانسازی پوست، با روش های آسان و طبیعی شنبه 11 اردیبهشت 1395
هنر میلیاردری (راز و رمز ثروتمند شدن) دوشنبه 19 فروردین 1392
چگونه ناخن ها را به صورت کاملا قرینه لاک بزنیم و طراحی کنیم؟ جمعه 17 آذر 1391
نکات ضروری درباره تزریق ژل " ژوویدرم "1 چهارشنبه 15 آذر 1391
Study Shows Collagen Building Effects of Popular Filler چهارشنبه 15 آذر 1391
توصیه های مهم بعد از جراحی بینی چهارشنبه 15 آذر 1391
تزریق کـدام ژل خطرنـاک اسـت؟ چهارشنبه 15 آذر 1391
تزریق ژل برای پر کردن خط حنده و چین عمیق اخم چهارشنبه 15 آذر 1391
عوارض تزریق ژل به صورت چهارشنبه 15 آذر 1391
چگونه در کمترین زمان سایه چشم و مداد ابرو را به صورت کاملا قرینه بکشیم؟! چهارشنبه 15 آذر 1391
جدیدترین اخبار در مورد عطر کشنده ...!!! + تصاویری از این عطر سه شنبه 21 شهریور 1391
لوازم آرایشی عامل کوری چشم های زنان!!!! سه شنبه 21 شهریور 1391
فروش انواع کلاه گیس سه شنبه 7 شهریور 1391
فرمول جادویی افزایش قد مناسب برای تمام سنین برای اولین بار در ایران یکشنبه 28 خرداد 1391
شابلون طراحی سایه چشم یکشنبه 28 خرداد 1391
لیست آخرین پستها