تبلیغات
تکنیک های جدید آرایش و زیبایی، تناسب اندام و مد روز - جدیدترین اخبار در مورد عطر کشنده ...!!! + تصاویری از این عطر

جدیدترین اخبار در مورد عطر کشنده ...!!! + تصاویری از این عطر

 

نوشته شده توسط:. .

وزارت بهداشت در پی انتشار اخباری مبنی بر عرضه عطرهای کشنده در عراق و احتمال ورود آن به داخل کشور، از مردم خواست تا در صورت مشاهده موارد مشکوک سریعا دانشگاه های علوم پزشکی محل سکونت خود را در جریان قرار دهند.

وزارت بهداشت در پی انتشار اخباری مبنی بر عرضه عطرهای کشنده در عراق و احتمال ورود آن به داخل کشور، از مردم خواست تا در صورت مشاهده موارد مشکوک سریعا دانشگاه های علوم پزشکی محل سکونت خود را در جریان قرار دهند.

روز گذشته دکتر عبدالعظیم بهفر، مدیر کل نظارت بر فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر توزیع ادکلن های کشنده Lovely در عراق، گفت: سازمان غذا و دارو نیز به صورت غیررسمی در جریان امر قرار گرفته و طی چند روز اخیر مجدانه پیگیر این موضوع است که منبع خبر اطلاع رسمی را در راستای صحت و سقم مسئله در اختیار کارشناسان قرار دهد.

وی با بیان اینکه تاکنون شاهد تکذیبیه یا تاییدیه مرتبط با انتشار این خبر نبوده ایمف گفت: با توجه به اینکه نظارت بر فرآورده های آرایشی و بهداشتی جزو وظایف وزارت بهداشت است به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور اعلام کردیم تا علاوه بر بازدیدهای روتین خود، بازدیدهای میدانی مجددی انجام بدهند که اگر با این ادکلن برخورد کردند، سریعا آن را گزارش کنند.

این بیانیه وزارت بهداشت در حالی منتشر شده است که چند ماه پیش از این، سازمان حج و زیارت نسبت به استفاده از این عطرها به زائران کربلا هشدارهایی داده بود و از طرف دیگر طی دو هفته اخیر اس ام اس هایی مبنی بر عرضه این عطر در ایران، دست به دست شده بود. اس ام اس هایی که هیچ کس مطمئن نبود شایعه است یا حقیقت؟

همه اطلاع رسانی ها غیررسمی بوده

دکتر بهفر، در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه تاکنون گزارش رسمی در این خصوص به سازمان غذا و دارو اعلام نشده است، عنوان کرده: بهتر است سایر سازمان ها در صورتی که به موارد اینچنینی برخورد می کنند، آن را حتما به وزارت بهداشت که متولی امر است منعکس کنند تا بتواند آن را پیگیری کند و دقیق تر مورد آنالیز قرار دهد.

او در پاسخ به این پرسش که علت دقیق مرگ عده ای از مصرف کنندگان این فرآورده در عراق چیست، گفت: متاسفانه همه اطلاع رسانی ها در این خصوص غیررسمی بوده و این اخبار را تایید نمی کنیم. مدیر کل نظارت بر فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو از مردم خواست تا در صورت مشاهده این ادکلن وهرگونه عوارض جانبی آن، سریعا دانشگاه های علوم پزشکی محل سکوت خود را در جریان امر قرار دهند.

پیامک هایی که دست به دست می چرخد

خبرهایی که این روزها درباره این عطر کشنده به صورت اس ام اس یا ایمیل ارسال می شوند، همه حاوی مطالبی کم و بیش مشابه هستند: «ادکلن با عطر بسیار خوب به نام Lovely ساخت اسرائیل که جدیدا از مرز عراق وارد ایران شده حاوی مواد کشنده است که با استنشاق آن پس از چهار الی پنج روز تاثیر گذاشته و درمان ندارد. لطفا دوستان خود را مطلع کنید.»

یا «تشکیلات القاعده با توزیع دو نوع عطر و ادکلن کشنده وسمی در عطرفروشی های شهرهای زیارتی عراق تاکنون 18 نفر را کشته است و شماری از مصدومین نیز در بیمارستان ها بستری هستند. این ادکلن ها با مارک Lovely و بس شمه توزیع می شوند.»

تفاوت این پیامک ها تنها در این موضوع است که بعضی هاشان به این اشاره کرده اند که این عطر محصول توطئه های القاعده است و بعضی ها تولید آن را به اسرائیلی ها نسبت داده اند.

روشی تازه برای تروریست ها؟

پیش از آنکه این پیامک ها به دست مردم پایتخت نشین برسد، گفته می شد که خوزستانی ها خیلی پیش تر از این ظرف چند روز پیامک مشابهی دریافت کرده اند. دکتر بهزاد شریف، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در این باره گفته: ادکلن موسوم به Lovely از مبادی رسمی وارد کشور نشده وتاکنون نمونه ای از آن برای سنجش و آزمایش در اختیار این معاونت قرار نگرفته و حتی مسمومیتی ناشی از این ادکلن گزارش نشده است. او در ادامه گفته بود: ادکلن موسوم به Lovely به صورت غیررسمی وارد کشور شده و با توجه به اهمیت موضوع، اکنون باید سازمان پزشکی قانونی وارد عمل شده و با تشکیل پرونده، این موضوع بررسی شود.

بعدالامیر ناطقی، مدیر کل امور انتظامی و مرزی استانداری خوزستان هم، پیش از این با بیان اینکه صحت این موضوع هنوز مشخص نشده و تنها مطالبی به صورت غیررسمی و غیر موثق مطرح است، گفته بود: در مرزهای استان از ورود اقلام ممنوعه و غیرمجاز جلوگیری می شود ولی درباره ورود این ادکلن هنوز گزارشی ارائه نشده است.

او عنوان کرده بود: به نظر می رسد این روش تازه تروریست ها در معاندت با شیعیان باشد، از این رو هموطنانی که قصد سفر به عتبات عالیات را دارند، بسیار مراقب باشند که از خرید این ادکلن در بازارهای عراق خودداری کنند. وی با بیان اینکه تدابیر امنیتی لازم در خصوص کنترل اقلام وارده به کشور در مرزهای استان اتخاذ شده و اگر مواردی مشاهده شود برخورد می کنیم اضافه کرده بود: این یک توطئه از سوی اسرائیل است که در حال کنترل آن هستیم ولی هنوز موردی در این خصوص در استان خوزستان مشاهده نشده است.

فقط استشمام کن!

چند ماه پیش اطلاعیه ای از سوی برخی اداره های حج و زیارت استان ها در اختیار کارگزاران زیارتی قرار گرفت که در آن آمده بود: «گزارش های واصله حاکی است تشکیلات القاعده در استان «المثنی» عراق نوعی ادکلن موسوم به «Lovely» را که حاوی گاز کشنده است توزیع کرده است که فرد با استشمام آن بعد از چهار روز کشته می شود و به این عبارت معروف است (بس شمه) یعنی فقط استشمام کن به قرار مسموع (شنیده) تاکنون 18 نفر خارجی از این طریق کشته و 35 نفر نیز در بیمارستان های عراق بستری شده اند.

این ادکلن در بازار و در مناطق پرازدحام بغداد و دیگر شهرهای عراق به وفور موجود است و به فروش می رسد. با توجه به اینکه احتمال خرید این ادکلن توسط زائران عتبات عالیات وجود دارد، در جلسات توجیهی قبل از سفر، موضوع را به نحو مقتضی به زائران اطلاع رسانی کنند.»

این اطلاعیه از سوی حراست سازمان حج و زیارت در اختیار اداره های حج استان ها قرار گرفته بود تا از این طریق، کارگزاران زیارتی و همچنین زائران ایرانی را آگاه کنند اما حالا پس از گذشت چند ماه از انتشار این اطلاعیه، بنیامین شکوه فر – مدیر کل حوزه ریاست و مدیر روابط عمومی سازمان حج و زیارت – می گوید: با توجه به پیگیری های صورت گرفته، تاکنون گزارشی از این موضوع و خطری که اینگونه زائران را تهدید می کند، نداشتیم و کماکان مشکلی نبوده است و زائران ایرانی هم تا این لحظه مشکلی نداشته اند.

او در عین حال که این موضوع را در حد یک شایعه می داند و آن را تکذیب می کند، به زائران هم توصیه میکند که حتما به توصیه ها و تذکرهای مدیران کاروان ها و کارگزاران زیارتی توجه کنند. وی همچنین از متقاضیان سفر به عتبات عالیات درخواست می کند که از تردد آزاد به کشور عراق خودداری کنند و حتما در قالب کاروان های زیرمجموعه سازمان حج و زیارت برای این سفر اقدام کنند اما چند روز پیش و پس از گشت چند ماه از انتشار این اطلاعیه، بنیامین شکوه فر، مدیر کل حوزه ریاست و مدیر روابط عمومی سازمان حج و زیارت اعلام کرد: با توجه به پیگیری های صورت گرفته، تاکنون گزارشی از این موضوع و خطری که اینگونه زائران را تهدید می کند، نداشتیم و کماکان مشکلی نبوده است و زائران ایرانی هم تا این لحظه مشکلی نداشته اند.

شکوه فر در حالی این خبر را داده است که به فاصله چند روز بعد و در روز گذشته وزارت بهداشت برای اولین بار نسبت به این موضوع واکنشن شان داد و از مردم خواست تا در صورت مشاهده موارد مشکوک و مرتبط با این عطر کشنده، سریعا دانشگاه های علوم پزشکی محل سکونت خود را در جریان امر قرار دهند.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع «شبکه نیوز» مجاز است.
 
 


Daniel Dantas
سه شنبه 18 دی 1397 07:36 ق.ظ
After I initially commented I appear to have clicked on the
-Notify me when new comments are added- checkbox and now whenever a
comment is added I recieve 4 emails with the
same comment. Is there a way you can remove me from that service?
Appreciate it!
Sadie
چهارشنبه 5 دی 1397 05:55 ق.ظ
The proper recommendation can save you time
and money.
Gordon
سه شنبه 4 دی 1397 05:32 ب.ظ
The proper advice can save you time and money.
Shellie
دوشنبه 3 دی 1397 07:29 ب.ظ
The suitable advice can save you time and money.
Dotty
شنبه 1 دی 1397 10:41 ق.ظ
The precise advice can save you money and time.
brazilian steakhouse des moines
سه شنبه 27 آذر 1397 04:26 ق.ظ
I get pleasure from, lead to I found just what
I was having a look for. You've ended my four day long
hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye
Lisette
سه شنبه 27 آذر 1397 02:31 ق.ظ
I am not sure where you're getting your information, but good topic.
I needs to spend some time learning more or understanding
more. Thanks for fantastic info I was looking
for this information for my mission.
brazil nuts keto
یکشنبه 25 آذر 1397 04:58 ب.ظ
What's up it's me, I am also visiting this web page daily,
this website is really nice and the visitors are actually sharing
good thoughts.
mylife.com
سه شنبه 6 آذر 1397 11:17 ب.ظ
An interesting discussion is worth comment. I do think that you need to write more about this subject matter, it may
not be a taboo matter but generally folks don't speak about
such subjects. To the next! Best wishes!!
Jack
پنجشنبه 12 مهر 1397 03:12 ق.ظ
Some colleges make this a two-stage process.
https://uk.linkedin.com/in/benjamin-appleby-21bb75a0
سه شنبه 27 شهریور 1397 12:39 ب.ظ
Thanks for reading!
simple ben
دوشنبه 26 شهریور 1397 09:01 ب.ظ
We could begin by enumerating these specific kinds of people that you
should attempt to avoid go ahead and. on Google. Plus personal individual web sites
are Only a stupid person would understand.
carpet cleaning machines reviews
یکشنبه 24 تیر 1397 05:08 ق.ظ
You need to have your carpet cleaned quite often.
roof repair warranty
یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 06:20 ب.ظ
Is a totally licensed roofing contractor.
auto window tinting lansing mi
یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 05:57 ب.ظ
Not all movies are suitable for all glass.
hardwood flooring home depot
پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 11:44 ق.ظ
Each sorts of flooring should be saved dry.
roof repair products
یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 04:20 ق.ظ
Wood Shake or Composite Roofing - Restore.
rubber roofing repair materials
شنبه 1 اردیبهشت 1397 05:13 ب.ظ
On a flat roof, it's comparatively easy to seek out leaks.
hvac repair service near me
شنبه 1 اردیبهشت 1397 07:45 ق.ظ
There are several types of HVAC programs.
https://i.imgur.com/l7Zk2xt.jpg
سه شنبه 21 فروردین 1397 12:25 ب.ظ
Everything has to be right or incorrect, black colored or white.
https://i.imgur.com/l7Zk2xt.jpg
سه شنبه 21 فروردین 1397 03:37 ق.ظ
Ensure that you possess some type of plan in position just before
and your ex husband try the partnership an additional time around.
joma jewellery a little karma
دوشنبه 20 فروردین 1397 07:38 ب.ظ
Necklaces have been an integral part of jewellery for the reason that time of historic civilizations and pre-date the invention of writing.
http://garciniacambogiapremium.net/garcinia-down-under
دوشنبه 20 فروردین 1397 06:38 ق.ظ
Have been taking little over a month.
garciniacambogiapremium.net
دوشنبه 20 فروردین 1397 03:22 ق.ظ
Have been taking little over a month.
garciniacambogiapremium.net
یکشنبه 19 فروردین 1397 01:21 ب.ظ
Have actually been taking little over a month.
Joma Jewellery UK
شنبه 18 فروردین 1397 11:59 ب.ظ
Feminized hashish seeds have been bred by modifying their genetic make-up with an aim to supply
only feminine cannabis plant.
joma jewellery emily necklace
جمعه 17 فروردین 1397 12:54 ب.ظ
Like the facets of a diamond allow the stone to reflect
more light and sparkle, so does adding texture to your piece of polymer
clay jewelry.
Robert's BJ boy
چهارشنبه 15 فروردین 1397 07:25 ب.ظ
Ancient Sumerians received very advanced level knowledge
from Anunnaki Aliens.
blockchain technology stocks on robinhood
چهارشنبه 1 فروردین 1397 10:50 ب.ظ
And it seems that blockchain has plenty of different makes use of.
tree service tulsa
شنبه 5 اسفند 1396 07:12 ق.ظ
Christmas timber require particular consideration.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30


کتاب جوانسازی پوست، با روش های آسان و طبیعی شنبه 11 اردیبهشت 1395
هنر میلیاردری (راز و رمز ثروتمند شدن) دوشنبه 19 فروردین 1392
چگونه ناخن ها را به صورت کاملا قرینه لاک بزنیم و طراحی کنیم؟ جمعه 17 آذر 1391
نکات ضروری درباره تزریق ژل " ژوویدرم "1 چهارشنبه 15 آذر 1391
Study Shows Collagen Building Effects of Popular Filler چهارشنبه 15 آذر 1391
توصیه های مهم بعد از جراحی بینی چهارشنبه 15 آذر 1391
تزریق کـدام ژل خطرنـاک اسـت؟ چهارشنبه 15 آذر 1391
تزریق ژل برای پر کردن خط حنده و چین عمیق اخم چهارشنبه 15 آذر 1391
عوارض تزریق ژل به صورت چهارشنبه 15 آذر 1391
چگونه در کمترین زمان سایه چشم و مداد ابرو را به صورت کاملا قرینه بکشیم؟! چهارشنبه 15 آذر 1391
جدیدترین اخبار در مورد عطر کشنده ...!!! + تصاویری از این عطر سه شنبه 21 شهریور 1391
لوازم آرایشی عامل کوری چشم های زنان!!!! سه شنبه 21 شهریور 1391
فروش انواع کلاه گیس سه شنبه 7 شهریور 1391
فرمول جادویی افزایش قد مناسب برای تمام سنین برای اولین بار در ایران یکشنبه 28 خرداد 1391
شابلون طراحی سایه چشم یکشنبه 28 خرداد 1391
لیست آخرین پستها