تبلیغات
تکنیک های جدید آرایش و زیبایی، تناسب اندام و مد روز - لوازم آرایشی عامل کوری چشم های زنان!!!!

لوازم آرایشی عامل کوری چشم های زنان!!!!

 

نوشته شده توسط:. .

به خاطر چنین تاوان سنگینی باید حتما تمام نکات لازم برای حفظ سلامت مواد آرایشی چشم و محافظت آن‌ها از عوامل عفونت‌زا را بدانید و به کار ببندید.

همه لوازم آرایش مخصوص چشم هدفی جز زیباتر کردن چشم‌ها ندارند البته گاهی هم برای پاک‌ کردن چشم‌ها به کار می‌روند اما مسلما مهم‌ترین ویژگی که همه آن‌ها باید داشته باشند این است که برای چشم‌ها ضرر نداشته‌باشند.

البته استفاده از اکثر آن‌ها ضرری ندارد اما به هرحال چیزهایی وجود دارد که حتما باید هنگام خرید چنین محصولاتی به آن‌ها توجه کنید مثلا این‌که بدانید در چه صورتی احتمال عفونت وجود داردیا چه رنگ‌هایی غیرمجاز هستند یا این‌که چه زمانی ممکن است برس‌های آرایشی باعث جراحت شوند و .‌.‌. در مطلب توصیه‌هایی که سازمان FDA درباره سلامت و بهداشت لوازم آرایش مخصوص چشم دارد را با شما مطرح می‌کنیم.


کوری ناشی از لوازم آرایش آلوده
معمولا لوازم آرایش چشم هنگامی که خریده می‌شوند سالم و ایمن هستند اما استفاده نادرست می‌تواند موجب شود باکتری‌های خطرناک یا قارچ‌ها درون آن‌ها رشد کنند و هنگامی که در ناحیه اطراف چشم استفاده می‌شوند منجر به عفونت شوند. البته به ندرت هم پیش می‌آید که خانم‌هایی به خاطر عفونت ناشی از لوازم آرایش به‌طور موقت یا حتی دائم بینایی خود را از دست می‌دهند.

 

به خاطر چنین تاوان سنگینی باید حتما تمام نکات لازم برای حفظ سلامت مواد آرایشی چشم و محافظت آن‌ها از عوامل عفونت‌زا را بدانید و به کار ببندید. البته بعضی اوقات هم، آلودگی‌ها حتی به لوازم آرایش نو هم سرایت می‌کنند.


چگونه مارک‌های معتبر را بشناسید

لوازم آرایش چشم با حساس‌ترین بخش بدن شما در تماس هستند، به‌همین‌دلیل باید نکات ویژه‌ای را در مورد آن‌ها در نظر داشت. روی برچسب این لوازم آرایشی باید حتما مواد اولیه نوشته شده‌باشد تا اگر شما خواستید بتوانید مواد اولیه خاصی را در مارک‌های مختلف با هم مقایسه کنید واگر روی لوازم آرایشی چشم مواداولیه آن نوشته نشده‌باشد یعنی آن مارک معتبر نیست، چون خلاف قوانین بین‌المللی رفتار کرده‌است. حتی اگر بسته‌بندی ماده آرایشی نیز خیلی کوچک باشد شرکت سازنده موظف است روی برچسبی جداگانه مواد اولیه را بنویسد و روی جعبه یا بسته‌بندی بچسباند.

 

آیا مژه مصنوعی به چشم آسیب می‌زند؟
مژ‌ه‌های مصنوعی و چسبی که آن‌ها را به پلک‌های شما می‌چسباند همه جزو مواد آرایشی محسوب می‌شوند و باید تمام نکات ایمنی و بهداشتی را در مورد آن‌ها نیز رعایت کنید، به‌خصوص چسب‌ها. توجه کنید که پلک چشم‌ها خیلی حساس و ظریف هستند و یک واکنش آلرژیکی یا التهابی یا هر نوع آسیب دیگری به آن منطقه می‌تواند حسابی مشکل آفرین شود. به‌همین‌دلیل قبل از مصرف لوازم از آرایشگرتان بخواهید که برچسب بسته‌بندی را به شما نشان دهد تا از استاندارد بودن و بهداشتی بودن آن مطمئن شوید.


از تسترهای لوازم آرایش استفاده نکنید
به هیچ وجه نباید لوازم آرایش مربوط به چشم را اشتراکی استفاده کنید یعنی نه باید به کسی قرض دهید و نه از کسی قرض بگیرید، حتی از نزدیک‌ترین دوستان‌تان. چون ممکن است میکروب‌های فرد دیگر برای شما به‌شدت خطرناک باشد اما بیشترین جایی که خطر وجود دارد تسترهای موجود در مغازه‌های لوازم‌آرایشی هستند چون از آنجا که افراد مختلفی از آن‌ها استفاده کرده‌اند، بیشترین احتمال آلوده‌بودن را دارند. اگر فکر می‌کنید هنگام خرید لوازم آرایش چاره‌ای جز استفاده از تستر آن‌ها ندارید حداقل بهتر است از برس آرایشی یک‌بار مصرف مثل گوش پاک‌کن‌ها استفاده کنید.


چگونه لوازم آرایش‌تان را نگهداری کنید
لوازم آرایش خود را در جایی قرار ندهید که گرد و غبار روی آن بنشیند، چون آلوده شدن با خاک و کثیفی‌ها می‌تواند حسابی چشم‌های شما را آزار دهد، به همین دلیل همیشه محل نگهداری آن‌ها را تمیز نگه دارید.

بهتر است لوازم آرایش خیلی قدیمی خود را دور بیندازید چون مواد آرایشی قدیمی مکان خوبی برای رشد باکتری‌ها هستند. مثلا توصیه می‌شود ریمل را 2 تا 4 ماه بعد از خرید دور بیندازید.

 

اگر ریمل‌تان خشک شده‌است، بهتر است از خیرش بگذرید و آن را دور بیندازید. سعی نکنید با مواد رقیق کننده‌ای چون چای یا آب دوباره آن را تازه کنید چون ممکن است باکتر‌ی‌هایی در این مواد باشد و بعد با وارد شدن در چشم‌های شما ایجاد عفونت کنند.

همچنین وقتی آب اضافه می‌کنید، مواد نگهدارنده‌ای که ماده آرایشی را از رشد باکتر‌ها محافظت می‌کنند رقیق شده و اثر خود را از دست می‌دهند.


وقتی می‌خواهید آرایش چشم‌های خود را پاک کنید، حواس‌تان باشد که روی کره چشم یا سایر نقاط حساس خراشیده نشود. هیچ‌گاه آرایش چشم‌های‌تان را در ماشین پاک نکنید چون هر حرکت ناگهانی می‌تواند به چشم شما آسیب برساند.

 

زمانی که دیگر نباید آرایش کنید

هرگاه بعد از استفاده از یکی از لوازم آرایش، چشم‌تان دچار التهاب یا هرگونه حساسیتی شد، بلافاصله مصرف را قطع کنید و اگر التهاب و حساسیت ادامه یافت حتما به دکتر مراجعه کنید.
اگر هرگونه عفونت یا التهابی در اطراف چشم‌های‌تان وجود دارد بهتر است از مواد آرایشی در این منطقه استفاده نکنید، صبر کنید تا کاملا بهبود یابد.
حواس‌تان باشد که باکتری‌هایی روی دست‌های شما وجود دارد که اگر وارد چشم‌های‌تان شود، می‌تواند باعث عفونت شود، به‌همین‌دلیل حتما قبل از آرایش‌کردن چشم‌های‌تان دست‌های‌تان را بشویید.

 

کحل، کجل، الکحل یا سرمه سنتی استفاده نکنید
سرمه کحل از آن موادآرایشی چشم است که هر کس به عربستان سفر می‌کند حتما به سوغات می‌آورد به‌خصوص مادربزرگ‌ها به سرمه کشیدن چشم با این ماده‌های عربی اعتقاد فراوانی دارند و به فرزندان‌شان نیز توصیه می‌کنند حتما برای آرایش از این ماده آرایشی و به قول خودشان مفید استفاده کنند.

 

این ماده در بازار با نام‌های مختلفی چون کحل، کجل، الکحل یا سرمه به فروش می‌رسد اما باید بدانید هم برای بزرگسالان خطرآفرین است و هم برای کودکان. شاید بگویید این ماده از روزگار قدیم همیشه استفاده می‌شده‌است بنابراین هیچ ضرری ندارد اما این استدلال درست نیست چون شما گزارش‌های عوارض ناشی از این ماده را نشنیده‌اید. تا به حال گزارش‌های بسیاری از مسمومیت ناشی از سرب کحل به‌خصوص در کودکان به ثبت رسیده‌است.

 

کحل یا سرمه سنتی از چه ساخته شده‌است؟
تاکنون بیشتر نمونه‌های آزمایش شده این ماده، حاوی نمک فلزات سنگینی چون سرب بوده‌است، این مواد سمی گاهی بیش از نصف حجم نمونه سرمه کحل بوده و بیشتر در قالب سم سولفید سرب یافت شده‌است. در واقع کحل همچنین می‌تواند همانند کافور شامل مواد و ترکیبات دیگری چون آلومینیوم، کربن، آهن و روی باشد.

 

بیشترین خطر کحل برای کودکان
یافته‌های سازمان FDA نشان می‌دهد، سرمه کحل می‌تواند میزان سرب را در بدن و به‌خصوص بدن کودکان به‌شدت افزایش دهد. قرار گرفتن در معرض سرب به‌خصوص برای بچه‌ها خیلی خطرناک است چون بدن آن‌ها میزان بیشتری از سرب محیط را به‌خود جذب می‌کند. قرار گرفتن در معرض مقدار زیادی سرب می‌تواند عوارضی چون کم‌خونی، ناراحتی‌های کلیوی، آسیب‌های عصبی که می‌تواند منجر به شوک یا حتی کما ومرگ شود را به همراه داشته باشد حتی مصرف کم ولی بلندمدت این ماده نیز می‌تواند منجر به مشکلات یادگیری و رفتاری شود.
"برترین ها"waltchech.hatenablog.com
شنبه 31 تیر 1396 05:41 ق.ظ
Hello very cool site!! Man .. Excellent ..
Wonderful .. I'll bookmark your blog and take the feeds additionally?
I am glad to seek out so many useful info here within the publish, we need develop extra
techniques on this regard, thanks for sharing. . . . . .
ameblo.jp
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 03:28 ب.ظ
Link exchange is nothing else however it is just placing the
other person's webpage link on your page at proper place and other person will
also do similar in support of you.
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 04:59 ق.ظ
Very energetic article, I loved that a lot. Will there be
a part 2?
manicure
جمعه 18 فروردین 1396 12:20 ب.ظ
I know this website presents quality based posts and other stuff, is there any other site which offers these stuff in quality?
manicure
چهارشنبه 16 فروردین 1396 09:37 ق.ظ
Hello just wanted to give you a quick heads up.
The words in your article seem to be running off the screen in Opera.

I'm not sure if this is a format issue or something to do with internet
browser compatibility but I thought I'd post to let you know.
The layout look great though! Hope you get the problem resolved soon.
Thanks
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


کتاب جوانسازی پوست، با روش های آسان و طبیعی شنبه 11 اردیبهشت 1395
هنر میلیاردری (راز و رمز ثروتمند شدن) دوشنبه 19 فروردین 1392
چگونه ناخن ها را به صورت کاملا قرینه لاک بزنیم و طراحی کنیم؟ جمعه 17 آذر 1391
نکات ضروری درباره تزریق ژل " ژوویدرم "1 چهارشنبه 15 آذر 1391
Study Shows Collagen Building Effects of Popular Filler چهارشنبه 15 آذر 1391
توصیه های مهم بعد از جراحی بینی چهارشنبه 15 آذر 1391
تزریق کـدام ژل خطرنـاک اسـت؟ چهارشنبه 15 آذر 1391
تزریق ژل برای پر کردن خط حنده و چین عمیق اخم چهارشنبه 15 آذر 1391
عوارض تزریق ژل به صورت چهارشنبه 15 آذر 1391
چگونه در کمترین زمان سایه چشم و مداد ابرو را به صورت کاملا قرینه بکشیم؟! چهارشنبه 15 آذر 1391
جدیدترین اخبار در مورد عطر کشنده ...!!! + تصاویری از این عطر سه شنبه 21 شهریور 1391
لوازم آرایشی عامل کوری چشم های زنان!!!! سه شنبه 21 شهریور 1391
فروش انواع کلاه گیس سه شنبه 7 شهریور 1391
فرمول جادویی افزایش قد مناسب برای تمام سنین برای اولین بار در ایران یکشنبه 28 خرداد 1391
شابلون طراحی سایه چشم یکشنبه 28 خرداد 1391
لیست آخرین پستها